Angelo Kelly

Angelo Gabriéle Kelly urodził się 23.12.1981 w Pamplona w Hiszpanii jako najmłodszy z rodzeństwa Kelly. Jego rodzicami są Barbara Ann i Daniel Jerome. Od urodzenia występował z rodziną, a pierwszą piosenkę napisał, zachęcony przez ojca, już w wieku sześciu lat. U szczytu kariery Kelly Family to właśnie Angelo i jego brat Paddy byli najbardziej popularnymi członkami zespołu i idolami nastolatek. Jest wykonawcą tak wielkich hitów jak piosenka "An Angel", która zapoczątkowała wielką europejską karierę Kelly Family, czy "I can't help myself", która była pierwszym singlem z płyty "Almost Heaven" z 1996 roku. Angelo umie grać na kilku instrumentach: gitarze akustycznej, gitarze basowej, gitarze elektrycznej, gitarze klasycznej, harmonijce, keyboardzie, kongach, pianinie i na ukochanej przez niego perkusji, za którą zasiadał przez większość czasu podczas koncertów. Do 2007 roku Angelo był aktywnym członkiem Kelly Family, po tym czasie rozpoczął karierę solową (Dyskografia | Wideografia | Trasy koncertowe).
W styczniu 2002 roku Angelo ożenił się ze swoją wieloletnią miłością Kirą Harms. Para wzięła następnie ślub kościelny w dniu 30.04.2005. Owocem ich miłości jest piątka dzieci: Gabriel Jerome (ur. 03.07.2001), Helen Josephine (ur. 05.11.2002), Emma Maria (ur. 06.03.2006), Joseph Ewan Gregory Walter (ur. 23.11.2010), William Emanuel (ur. 17.07.2015). To dla swojej rodziny Angelo zdecydował się przerwać w 2009 roku karierę solową i od początku 2010 roku podróżował kamperem po świecie z żoną i dziećmi pokazując im życie podobne do tego, jakie było mu dane przeżyć będąc dzieckiem. Występował przy tym często na ulicach europejskich miast. W 2012 roku Angelo wznowił koncertowanie i od tej pory na scenie występuje z żoną i dziećmi.
Od 2016 roku Angelo uczestniczy w reaktywacji Kelly Family, wziął też udział w wielkiej europejskiej trasie koncertowej zespołu w 2018 roku.
Kelly-Family.pl is an unofficial homepage which has been created so that you could learn more about The Kelly Family. All artists' names, information, materials and photos that you can find on this page are copyrighted to their respective owners and they are here only for personal use or other legal uses. Contact email address: kelly-family.pl@hotmail.com