Maite Kelly

Maite Star Kelly urodziła się 04.12.1979 w Berlinie w Niemczech. Jej rodzicami są Barbara Ann i Daniel Jerome.
Maite rozpoczęła występy ze swoim rodzeństwem już jako trzydniowe niemowlę i była aktywnym członkiem zespołu do 2008 roku. Potrafi grać na gitarze akustycznej, gitarze basowej, gitarze klasycznej, keyboardzie, kongach i perkusji. Jest wykonawcą takich hitów Kelly Family jak piosenka "Roses Of Red" czy "Every Baby".
Od 2003 roku Maite rozwijała swoją karierę solową. Pierwszą solową płytę nagrała w 2009 roku, a część przychodów z jej sprzedaży przekazanych zostało na organizację charytatywną Togo Project, w której Maite aktywnie się udzielała. W 2011 roku Maite i tancerz Christian Polanc, tańcząc razem w parze, zajęli pierwsze miejsce w niemieckiej wersji programu "Let's Dance". Po tym sukcesie Maite nagrała kolejny solowy album "Das Volle Programm", który jako pierwszy w jej karierze zawierał wszystkie utwory w języku niemieckim. Kolejna płyta "Wie Ich Bin", wydana dwa lata później, przyniosła Maite jeszcze większą popularność w Niemczech. Jednak największym sukcesem, jak dotąd, okazała się wydana w 2016 roku płyta "Sieben Leben für dich" zawierająca piosenki w stylu disco. Od tej pory Maite podbija niemiecki rynek muzyczny, jej piosenki trafiają na najwyższe miejsca szlagierowych list przebojów, a sprzedaż płyt przekroczyła ilość 200 tysięcy egzemplarzy za co otrzymała platynową płytę (Dyskografia | Wideografia | Trasy koncertowe).
Poza karierą muzyczną Maite często uczestniczy też w innych projektach. W latach 2009-2010 występowała w roli Tracy Turnblad w musicalu "Hairspray", a w roku 2014 w roli pani Rosie w musicalu "Die schwarzen Brüder". Wykonała tytułową piosenkę do bajki Disney'a "Tinkerbell – Die Suche nach dem verlorenen Schatz" i piosenkę promującą film niemieckiej produkcji ''Das Märchen von der Prinzessin, die unbedingt in einem Märchen vorkommen wollte''. Znalazła się w obsadzie niemieckiej komedii "Wuff" z 2018 roku, której reżyserem jest Detlev Buck. Ponadto była współprowadzącą w emitowanym przez telewizję VOX programie "Frauenzimmer" i jurorką w programie "Let's Dance". Dodatkowo Maite jest współautorką kilku książek (Wydawnictwa). W 2017 roku Maite podłożyła głos postaci Tempest Shadow w niemieckiej wersji filmu "My Little Pony".
W dniu 27.08.2005 mężem Maite został, pochodzący z Francji, Florent Raimond. Owocem ich miłości są trzy córki: Agnes Therese Barbara (ur.30.06.2006), Josephine Katherine Francoise (ur.22.01.2008) i Solène (ur. 10.2014). Po 12 latach małżeństwa, w lipcu 2017 roku, Maite i Florent poinformowali oficjalnie o separacji i rozstaniu, a w styczniu 2018 roku ich małżeństwo zakończyło się rozwodem.
Kelly-Family.pl is an unofficial homepage which has been created so that you could learn more about The Kelly Family. All artists' names, information, materials and photos that you can find on this page are copyrighted to their respective owners and they are here only for personal use or other legal uses. Contact email address: kelly-family.pl@hotmail.com