Jimmy Kelly

Victor James Kelly urodził się 18.02.1971 w Gamonal w Hiszpanii. Jego rodzicami są Barbara Ann i Daniel Jerome.
Jimmy już w wieku pięciu lat występował ze swoim rodzeństwem. Potrafi grać na akordeonie, perkusji, gitarze akustycznej, gitarze basowej, gitarze elektrycznej, gitarze klasycznej, harmonijce, keyboardzie, kongach i pianinie. Jest wykonawcą tak wielkich hitów Kelly Family jak piosenka "Cover The Road" czy "Nanana".
Ale poza muzyką jego wielką pasją jest również film. Wspólnie z Melanie Gore-Grimes wyreżyserował krótkometrażowy, trwający 28 minut, film "Fortunes's Fool". W 1998 roku otrzymał nagrodę za najlepszy film krótkometrażowy na festiwalu filmowym w Cork. Na tym samym festiwalu Jimmy otrzymał również nagrodę dla najbardziej obiecującego początkującego reżysera. Film opowiada o życiu dwóch braci (Tommy and Mr McGrade), którzy byli w dzieciństwie świadkami śmierci ich ojca na ringu bokserskim i miał być manifestem przeciwko nielegalnym walkom bokserskim w Belfaście. Fragmenty filmu użyte zostały w teledysku do piosenki The Kelly Family "I'll Be There" z płyty "Homerun" wydanej w 2004 roku.
W 2005 roku Jimmy rozpoczął swoją karierę solową (Dyskografia | Wideografia | Trasy koncertowe). Jednak do 2008 roku nadal występował z rodzeństwem. Od 2016 roku uczestniczy w reaktywacji Kelly Family, wziął też udział w wielkiej europejskiej trasie koncertowej zespołu w 2018 roku.
W dniu 04.06.2005 Jimmy ożenił się z Meike Höchst, z którą ma troje dzieci: Aimee Benedicta Maria (ur.09.08.2006), Máire Therese Seraphine (ur.31.05.2008) i Yeshua Fulton James (ur. 03.03.2015). Meike często występuje na scenie podczas solowych koncertów męża. W 2009 roku Jimmy i Meike współtworzyli z kuzynem Adamem Kelly i jego żoną Jessi projekt muzyczny The Backyard Kellys.
Kelly-Family.pl is an unofficial homepage which has been created so that you could learn more about The Kelly Family. All artists' names, information, materials and photos that you can find on this page are copyrighted to their respective owners and they are here only for personal use or other legal uses. Contact email address: kelly-family.pl@hotmail.com