John Kelly

John Michael Kelly (Juan Miguel Kelly) urodził się 08.03.1967 w Talavera de la Reina w Hiszpanii jako pierwsze dziecko Barbary Ann i Daniela Jeromea.
John jest współzałożycielem The Kelly Family. Już jako kilkuletnie dziecko uczył się gry na instrumentach w szkole muzycznej Colegio Pablo Sarasate. Współtworzył ze swoim starszym rodzeństwem, powstały w 1974 roku, zespół Kelly Kids. Był wykonawcą pierwszego singla Kelly Family "Danny Boy" wydanego przez wytwórnię Polydor w 1978 roku, a następnie kolejnego wielkiego przeboju zespołu, którym była wydana w 1980 roku, piosenka "Who'll Come With Me". W latach dziewięćdziesiątych, kiedy Kelly Family osiągali największe sukcesy, wykonywał takie piosenki jak "Santa Maria" czy "When The Boys Come Into Town". Pierwszym instrumentem, na którym John nauczył się grać, była perkusja. Oprócz tego umie grać również na gitarze akustycznej, gitarze elektrycznej i gitarze klasycznej.
John odszedł z The Kelly Family w 2000 roku. W dniu 24.06.2001 ożenił się z Maite Itoiz Solchaga - sopranistką, producentką muzyczną, kompozytorką i instrumentalistką z Hiszpanii, którą poznał jako kilkuletnie dziecko. W 2004 roku John i Maite rozpoczęli, nadal kontynuowaną, współpracę muzyczną czego efektem są wydane płyty i wspólne koncerty (Dyskografia | Wideografia | Trasy koncertowe).
Na początku 2019 roku John był uczestnikiem programu "Dancing on Ice", w którym tańczył w parze z Annette Dytrt. Para zajęła ostatecznie 2 miejsce. W lutym 2020 roku John rozpoczął swoją taneczną przygodę w programie "Let's Dance", jednak z powodu choroby teścia, po trzecim odcinku, zdecydował się zrezygnować z udziału w show.
Od 2016 roku John uczestniczy w reaktywacji The Kelly Family, wziął też udział w wielkich europejskich trasach koncertowych zespołu w latach 2018-2020.