Joey Kelly

Joseph Maria Kelly (José Maria Kelly) urodził się 20.12.1972 w Gamonal w Hiszpanii. Jego rodzicami są Barbara Ann i Daniel Jerome.
Swoje pierwsze kroki w muzyce Joey zaczął stawiać mając pięć lat i od tego momentu cały czas był aktywnym członkiem zespołu. Od 2016 roku uczestniczy w reaktywacji The Kelly Family, wziął też udział w wielkich europejskich trasach koncertowych zespołu w latach 2018-2020. Potrafi grać na gitarze akustycznej, gitarze basowej, gitarze elektrycznej, gitarze klasycznej, kongach i perkusji. Joey zawsze bardziej wolał rockowe brzmienia dlatego jest wykonawcą takich piosenek Kelly Family jak "Why Why Why" czy "The Wolf".
Wielką pasją Joeya jest sport. Od wielu lat bierze udział w półmaratonach, maratonach, ultramaratonach, triatlonach i innych zawodach sportowych. Trzykrotnie uczestniczył w wyścigu rowerowym po USA "Race Across America". Stale podejmuje nowe wyzwania i zdobywa nowe doświadczenia. Wydał dwie kasety wideo i książki na temat swoich sportowych osiągnięć. Prowadzi wykłady motywacyjne "No Limits – wie schaffe ich mein Ziel?" (Wideografia | Terminy | Wydawnictwa). Został wpisany do księgi światowych rekordów Guinness'a.
W dniu 20.12.2004 Joey ożenił się z Tanją Niethen - byłą tancerką niemieckiego zespołu Bellini. Owocem ich miłości jest czwórka dzieci: Luke Christopher (ur.20.06.2000), Leon Daniel (ur.20.01.2004), Lilian Ann (ur.07.07.2006) i Lisann (ur.2015).