Kathy Kelly

Kathleen Ann Kelly urodziła się 06.03.1961 w Leominster-Massachusetts w USA. Jej rodzicami są Janice i Daniel Jerome.
Kathy już jako kilkuletnia dziewczynka uczęszczała do szkoły muzycznej Colegio Pablo Sarasate. Swoje umiejętności wykorzystywała we współtworzonym z rodzeństwem zespole Kelly Kids, który powstał w 1974 roku. Skomponowała wiele piosenek i była współproducentem płyt The Kelly Family aż do późnych lat dziewięćdziesiątych. Kathy potrafi grać na akordeonie, gitarze akustycznej, gitarze klasycznej, keyboardzie, pianinie i na skrzypcach. Od wielu lat uczęszcza na lekcje wokalu operowego.
Po śmierci mamy Barbary Ann w listopadzie 1982 roku, Kathy wspierała swojego ojca w opiece nad rodzeństwem. Najmłodszy Angelo miał wówczas niespełna 11 miesięcy. Osiem lat później, po przebytym przez ojca Dan'a wylewie, który uniemożliwił mu dalszą aktywność zawodową, Kathy została szefem The Kelly Family.
W 1990 roku mężem Kathy został, poznany cztery lata wcześniej we Francji, Vincent van Hille. W dniu 14.12.1992 urodził się ich syn - Sean Jerome van Hille. W 2001 roku Kathy i Vincent rozwiedli się.
W 2000 roku Kathy odeszła z The Kelly Family i rozpoczęła solową karierę (Dyskografia | Trasy koncertowe). Od 2007 roku ponownie zaczęła występować z rodzeństwem. Od 2016 roku uczestniczy w reaktywacji The Kelly Family, wzięła też udział w wielkich europejskich trasach koncertowych zespołu w latach 2018-2020.