Maite Kelly

Maite Star Kelly urodziła się 04.12.1979 w Berlinie w Niemczech. Jej rodzicami są Barbara Ann i Daniel Jerome.
Maite rozpoczęła występy ze swoim rodzeństwem już jako trzydniowe niemowlę i była aktywnym członkiem zespołu do 2008 roku. Potrafi grać na gitarze akustycznej, gitarze basowej, gitarze klasycznej, keyboardzie, kongach i perkusji. Jest wykonawcą takich hitów Kelly Family jak piosenka "Roses Of Red" czy "Every Baby".
Od 2003 roku Maite rozwijała swoją karierę solową. Pierwszą solową płytę nagrała w 2009 roku, a część przychodów z jej sprzedaży przekazanych zostało na organizację charytatywną Togo Project, w której Maite aktywnie się udzielała. W 2011 roku Maite i tancerz Christian Polanc, tańcząc razem w parze, zajęli pierwsze miejsce w niemieckiej wersji programu "Let's Dance". Po tym sukcesie Maite nagrała kolejny solowy album "Das Volle Programm", który jako pierwszy w jej karierze zawierał wszystkie utwory w języku niemieckim. Kolejna płyta "Wie Ich Bin", wydana dwa lata później, przyniosła Maite jeszcze większą popularność w Niemczech. Jednak największym sukcesem, jak dotąd, okazała się wydana w 2016 roku płyta "Sieben Leben für dich" zawierająca piosenki w stylu disco. Od tej pory Maite podbija niemiecki rynek muzyczny, jej piosenki trafiają na najwyższe miejsca szlagierowych list przebojów, a sprzedaż płyt przekroczyła ilość 200 tysięcy egzemplarzy za co otrzymała platynową płytę (Dyskografia | Wideografia | Trasy koncertowe).
Poza karierą muzyczną Maite często uczestniczy też w innych projektach. W latach 2009-2010 występowała w roli Tracy Turnblad w musicalu "Hairspray", a w roku 2014 w roli pani Rosie w musicalu "Die schwarzen Brüder". Wykonała tytułową piosenkę do bajki Disney'a "Tinkerbell – Die Suche nach dem verlorenen Schatz" i piosenkę promującą film niemieckiej produkcji ''Das Märchen von der Prinzessin, die unbedingt in einem Märchen vorkommen wollte''. Znalazła się w obsadzie niemieckiej komedii "Wuff" z 2018 roku, której reżyserem jest Detlev Buck. Ponadto była współprowadzącą w emitowanym przez telewizję VOX programie "Frauenzimmer" i jurorką w programie "Let's Dance". Dodatkowo Maite jest współautorką kilku książek (Wydawnictwa). W 2017 roku Maite podłożyła głos postaci Tempest Shadow w niemieckiej wersji filmu "My Little Pony".
W dniu 27.08.2005 mężem Maite został, pochodzący z Francji, Florent Raimond. Owocem ich miłości są trzy córki: Agnes Therese Barbara (ur.30.06.2006), Josephine Katherine Francoise (ur.22.01.2008) i Solène (ur. 10.2014). Po 12 latach małżeństwa, w lipcu 2017 roku, Maite i Florent poinformowali oficjalnie o separacji i rozstaniu, a w styczniu 2018 roku ich małżeństwo zakończyło się rozwodem.