Maria Patricia Kelly

Maria Patricia Kelly urodziła się 22.11.1969 w Gamonal w Hiszpanii. Jej rodzicami są Barbara Ann i Daniel Jerome. Już w wieku 5 lat Patricia, która wcześniej nie występowała z rodzeństwem, bardzo chciała dołączyć do zespołu. Ojciec Dan wyraził zgodę jednak pod warunkiem, że Patricia nauczy się grać na gitarze i śpiewać cały repertuar w ciągu dwóch tygodni. Zdeterminowanej Patrici, z pomocą starszej siostry Caroline, udało się zrealizować w znacznej mierze zaplanowany cel. Widząc ogromną motywację swojej pięcioletniej córki, Dan podjął decyzję o dołączeniu Patrici do zespołu. Pierwszą wykonaną przed publicznością przez nią piosenką była "Blanco Es El Niño".
Patricia jest wykonawcą takich piosenek Kelly Family jak "First Time" czy "You Belong To Me". Potrafi grać na gitarze akustycznej, gitarze klasycznej, harfie, keyboardzie, kongach, perkusji i pianinie. Od 2016 roku uczestniczy w reaktywacji Kelly Family, wzięła też udział w wielkich europejskich trasach koncertowych zespołu w latach 2018-2020.
W 2008 roku Patricia rozpoczęła swoją karierę solową, którą nadal kontynuuje (Dyskografia | Wideografia | Trasy koncertowe). W 2009 roku występowała w roli Anioła i Belle w musicalu "Vom Geist Der Weihnacht", a w roku 2010 wzięła udział w projekcie "Christmas Moments", w ramach którego odbyła się specjalna świąteczna trasa koncertowa i wydana została płyta, którą promował teledysk do piosenki "Traum Von Bethlehem". W 2014 roku wydana została książka biograficzna autorstwa Patrici pt. "Der Klang meines Lebens: Erinnerungen an stürmische und sonnige Zeiten".
W 2015 roku Patricia wyznała publicznie, że 5 lat wcześniej przeszła operację i skuteczną terapię zdiagnozowanego u niej nowotworu piersi.
W dniu 29.08.2000 Patricia i pochodzący z Rosji Dennis Sawinkin wzięli ślub cywilny, a w dniu 20.01.2001 ślub kościelny. Para poznała się w zamku Gymnich w Sylwestra w 1999 roku. Owocem ich miłości są dwaj synowie - Alexander Joseph (ur.30.10.2001) i Ignatius Aaron Maria (ur.31.07.2003).