Paddy Kelly

Michael Patrick Kelly urodził się 05.12.1977 w Dublinie (Shankill) w Irlandii. Na świat przyszedł w zamieszkiwanej wówczas przez rodzinę Kelly przyczepie kempingowej . Jego rodzicami są Barbara Ann i Daniel Jerome.
Paddy zaczął występować ze swoim rodzeństwem już jako czteroletnie dziecko. W latach dziewięćdziesiątych, kiedy Kelly Family osiągali największe sukcesy, Paddy i jego mlodszy brat Angelo byli najpopularniejszymi członkami zespołu i idolami nastolatek. Jest autorem i współwykonawcą piosenki "An Angel", która była pierwszym przebojem zespołu i zapoczątkowała wielką europejską karierę Kelly Family. Potrafi grać na akordeonie, fujarce, gitarze akustycznej, gitarze basowej, gitarze elektrycznej, gitarze klasycznej, harmonijce, keyboardzie, kongach, lirze, pianinie i perkusji.
Paddy był aktywnym członkiem Kelly Family do 2004 roku. Rok wcześniej wydany został jego pierwszy solowy album "In Exile", a w latach 2003-2004 wystąpił na wielu solowych koncertach. Jednak w 2005 roku Paddy zdecydował się zniknąć z życia publicznego i wstąpił do zgromadzenia zakonnego św. Jana we Francji gdzie przyjął imię John Paul Mary. Dopiero w 2008 roku pierwszy raz wystąpił publicznie podczas festiwalu w Medjugorie. Od tego momentu odbyło się wiele spotkań w całej Europie, podczas których br.John Paul Mary głosił świadectwo swojej wiary, pierwszy raz oficjalnie opowiadał o swojej próbie samobójczej, załamaniu nerwowym i potrzebie poszukiwania sensu życia. W listopadzie 2010 roku Paddy opuścił zakon i wznowił, przerwaną kilka lat wcześniej, karierę solową. W latach 2011-2012 uczestniczył w świątecznych trasach koncertowych Kelly Family. Były to jednak, jak dotąd, ostatnie projekty w których Paddy brał udział wspólnie z rodzeństwem. Od 2013 roku prężnie rozwija się jego solowa kariera. W 2015 roku, wydając swój drugi studyjny solowy album "Human", wszedł szturmem na rynek muzyczny jako Michael Patrick Kelly. Najnowszym wydawnictwem jest płyta "iD", która miała swoją premierę w czerwcu 2017 roku i okazała się być wielkim sukcesem. Michael Patrick ciągle pracuje nad nowymi projektami i osiaga coraz większe sukcesy (Dyskografia | Wideografia | Trasy koncertowe). W dniu 16.12.2018 odbył się finał programu "The Voice Of Germany", w ktorym Michael Patrick był jednym z jurorów i trenerów. Zwycięzcą programu został Samuel Rösch z drużyny Michael'a Patrick'a.
Poza muzyką Paddy ma jeszcze jedną wielką pasję, którą jest malowanie. Jako ambasador organizacji charytatywnej Caritas stworzył projekt "Art Peace", w ramach którego organizowane były wystawy gdzie pokazywane były obrazy jego autorstwa, a środkami uzyskanymi ze sprzedaży swoich obrazów wspierał Caritas.
W dniu 13.04.2013 Paddy ożenił się z Joelle Verreet - dziennikarką pochodzącą z Holandii. Para pobrała się w Ballintubber Abbey w Irlandii.


Kelly-Family.pl is an unofficial homepage which has been created so that you could learn more about The Kelly Family. All artists' names, information, materials and photos that you can find on this page are copyrighted to their respective owners and they are here only for personal use or other legal uses. Contact email address: kelly-family.pl@hotmail.com