Paddy Kelly

Michael Patrick Kelly urodził się 05.12.1977 w Dublinie (Shankill) w Irlandii. Na świat przyszedł w zamieszkiwanej wówczas przez rodzinę Kelly przyczepie kempingowej. Jego rodzicami są Barbara Ann i Daniel Jerome.
Paddy zaczął występować ze swoim rodzeństwem już jako czteroletnie dziecko. W latach dziewięćdziesiątych, kiedy Kelly Family osiągali największe sukcesy, Paddy i jego mlodszy brat Angelo byli najpopularniejszymi członkami zespołu i idolami nastolatek. Jest autorem i współwykonawcą piosenki "An Angel", która była pierwszym przebojem zespołu i zapoczątkowała wielką europejską karierę Kelly Family. Potrafi grać na akordeonie, fujarce, gitarze akustycznej, gitarze basowej, gitarze elektrycznej, gitarze klasycznej, harmonijce, keyboardzie, kongach, lirze, pianinie i perkusji.
Paddy był aktywnym członkiem Kelly Family do 2004 roku. Rok wcześniej wydany został jego pierwszy solowy album "In Exile", a w latach 2003-2004 wystąpił na wielu solowych koncertach. Jednak w 2005 roku Paddy zdecydował się zniknąć z życia publicznego i wstąpił do zgromadzenia zakonnego św. Jana we Francji gdzie przyjął imię John Paul Mary. Dopiero w 2008 roku pierwszy raz wystąpił publicznie podczas festiwalu w Medjugorie. Od tego momentu odbyło się wiele spotkań w całej Europie, podczas których br.John Paul Mary głosił świadectwo swojej wiary, pierwszy raz oficjalnie opowiadał o swojej próbie samobójczej, załamaniu nerwowym i potrzebie poszukiwania sensu życia. W listopadzie 2010 roku Paddy opuścił zakon i wznowił, przerwaną kilka lat wcześniej, karierę solową. W latach 2011-2012 uczestniczył w świątecznych trasach koncertowych Kelly Family. Były to jednak, jak dotąd, ostatnie projekty w których Paddy brał udział wspólnie z rodzeństwem. Od 2013 roku prężnie rozwija się jego solowa kariera. W 2015 roku, wydając swój drugi studyjny solowy album "Human", wszedł szturmem na rynek muzyczny jako Michael Patrick Kelly. Najnowszym wydawnictwem jest płyta "iD", która miała swoją premierę w czerwcu 2017 roku i okazała się być wielkim sukcesem. Michael Patrick ciągle pracuje nad nowymi projektami i osiaga coraz większe sukcesy (Dyskografia | Wideografia | Trasy koncertowe). W dniu 16.12.2018 odbył się finał programu "The Voice Of Germany", w ktorym Michael Patrick był jednym z jurorów i trenerów. Zwycięzcą programu został Samuel Rösch z drużyny Michaela Patricka.
Poza muzyką Paddy ma jeszcze jedną wielką pasję, którą jest malowanie. Jako ambasador organizacji charytatywnej Caritas stworzył projekt "Art Peace", w ramach którego organizowane były wystawy gdzie pokazywane były obrazy jego autorstwa, a środkami uzyskanymi ze sprzedaży swoich obrazów wspierał Caritas.
W dniu 13.04.2013 Paddy ożenił się z Joelle Verreet - dziennikarką pochodzącą z Holandii. Para pobrała się w Ballintubber Abbey w Irlandii.